ברוכים הבאים למרכז הידע
של הבית הפתוח

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות גאה להשיק מרכז ידע לציבור הרחב, המבוסס על חצי יובל של פעילות למען אוכלוסיות הלהט"ב בעיר ירושלים וסביבותיה. המרכז מנגיש לקהלים רחבים ומגוונים את הסיפור של הקהילה הגאה הירושלמית, ושיח להט"בי המבוסס על ערכים של שוויון, סובלנות, וחופש מיני ומגדרי.

בפעילויות שמציע מרכז הידע שלנו תוכלו לפגוש באופן בלתי אמצעי את הפעילים והפעילות שמייצרים שינוי בסביבה החברתית, הפוליטית, המשפטית והתרבותית של הקהילות השונות בירושלים. המרצים והמרצות שלנו ישמחו לתת לכם ולכן טעימה מהעושר התרבותי והאידיאולוגי שהבית הפתוח פועל מתוכן, ולהעניק לכל אדם כלים מעשיים לקידום של הכלה וקבלה בסביבה החברתית שלו או שלה.

לבית הפתוח עשרים וחמש שנות ניסיון בליווי של א.נשים העושים את צעדיהם הראשונים בהיכרות עם הקהילה הגאה – נשמח להעמיד את הניסיון והידע האלה גם לשירותכם!

ההכשרות שלנו

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מציע למוסדות וארגונים מגוון של הכשרות מקצועיות לצורך התאמה ושיפור של השירותים הניתנים בהם לאוכלוסיות להט"ב. הזמנת הכשרה כוללת הזדמנות לשיחה מקדימה על הצרכים הספציפיים של כל מקום עבודה, תוך התאמה טיילור-מייד של התכנים המועברים בהכשרה.

כשירות תרבותית

סל כלים לגיוון והכללה תעסוקתית או שירותית
הארגון שלך עובד עם אוכלוסיה מגוונת? אתם מנסים להגיע לקהלי יעד חדשים? בהרצאה זו נלמד להנגיש את השירות והשיח הפנים-ארגוני שלכם ולסלול את הדרך לעבודה אפקטיבית, מבוססת אמון, עם זהויות ומגזרים שונים בחברה הישראלית. נכיר את הבסיס להבנה של המפגש בין נטיה מינית לזהות מגדרית, נתייחס לסוגיות תרבותיות, ולחסמים הייחודיים שבהם נתקלת האוכלוסיה הלהט"בית בבואה לקבל שירותים שונים וחיוניים.

מתאים במיוחד ל:מקומות עבודה, נותני שירות, תאגידים, ארגוני חברה אזרחית, השירות הציבורי, ומי שרוצה לפתוח את הדלת
לפרטים נוספים

רפואת להט"ב

הצצה אל הסוגיות הבוערות ביותר של הנגשת שירותי בריאות לאוכלוסיות הלהט"ב בירושלים
אוכלוסיות הלהט"ב בירושלים מתמודדות עם חשש משמעותי מלהט"בופוביה, שמשפיע על הנגישות של מענים רפואיים נדרשים לקהילה זו. הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מפעיל מזה עשרים שנים מרפאה קהילתית, "המרפאה הפתוחה", שמנגישה רפואה חיונית ללהט"ב בירושלים. בהרצאה נלמד על המודל הייחודי של מרפאה הפועלת מתוך ולמען קהילה, ונלמד על סוגיות רפואיות ייחודיות לאוכלוסיית הלהט"ב.

מתאים במיוחד ל:צוותים רפואיים, מרפאות, צוותים פרא-רפואיים, וכל מי שעוסק.ת ברפואה
לפרטים נוספים

מענה פסיכוסוציאלי ללהט"ב

הכשרה ייעודית על טיפול נפשי בלהט"ב
אחוז מתמודדי הנפש בקרב האוכלוסיה הלהט"בית גבוה יחסית לאוכלוסיה הכללית, אך פניה לסיוע נפשי כרוכה פעמים רבות בסיכון משמעותי להיתקל בטיפולי המרה. בשל כך, מפעיל הבית הפתוח קליניקה פסיכוסוציאלית המתמחה בטיפול נפשי בלהט"ב. יחד עם זאת, כמעט בכל מסגרת המעניקה מענים בבריאות הנפש, נמצא מטופלים המשתייכים לאוכלוסיה הלהט"בית וזקוקים לטיפול מותאם. למסגרות אלו מציע הבית הפתוח הכשרה ייעודית על טיפול נפשי בלהט"ב.

מתאים במיוחד ל:לשכות רווחה, מרפאות פסיכולוגיה ופסיכיאטריה, מסגרות חוץ-ביתיות, סטודנטים למקצועות הטיפול, ומי שעוסק.ת בבריאות הנפש
לפרטים נוספים

נוער להט"ב

המאפיינים, הסיכונים והרווחים של נוער להט"ב. מבט מבפנים על הארון גיל ההתבגרות הלהט"בי נמשך עד אמצע שנות העשרים. יציאה מאוחרת מהארון גוררת איתה פעמים רבות עיכוב בתהליכים של בירור זהות והכרת העצמי. בנוסף, נוער להט"בי חשוף לסכנות גיל הנעורים ברמה גבוהה יותר מהאוכלוסיה הכללית. בהרצאה נכיר את המאפיינים של נוער להט"בי, נלמד על ההשלכות של הארון על התפתחות חברתית, ונכיר את המענים השונים הקיימים כיום בירושלים.

מתאים במיוחד ל:לשכות רווחה, מסגרות חוץ-ביתיות, צוותים חינוכיים, תנועות נוער, קבוצות הורים, ומי שעבר.ה גיל התבגרות
לפרטים נוספים

להט"ב זהב

האם יחסה של החברה ללהט"ב יצר עוולות חסרות תקנה בקרב בני ובנות הגיל השלישי והרביעי?
עד לשנת 1988, הזהות הלהט"בית היתה מחוץ לחוק במדינת ישראל. כתוצאה מכך, חיים בישראל כיום אלפי להט"ב בגיל הזקנה הסובלים מבדידות קשה. הללו מתמודדים לא רק עם טאבו חברתי כבד שבצילו התפתחה זהותם הלהט"בית, אלא גם מהשלכותיו מרחיקות הלכת - רבים מהם נטולי עורף משפחתי או קהילתי, ולעת זקנה זקוקים לתמיכה מערכתית מקיפה ואינטנסיבית. בהרצאה נכיר את האוכלוסייה המיוחדת הזו, ונלמד להוקיר לה תודה על התרומה שלה לשוויון זכויות בישראל.

מתאים במיוחד ל: בתי אבות, לשכות רווחה, מרפאות גריאטריה, קהילות ומתנ"סים, וכל מי שיש לו.ה סבא או סבתא
לפרטים נוספים

הכשרה Taylor Made

אם אתם רוצים הכשרה שנוגעת בכמה מתחומי הידע האלה או סדרה של הכשרות, נשמח לבנות יחד איתכם הכשרה ייעודית המותאמת לצרכים היחודיים שלכם.
לפרטים נוספים

הרצאות וסיורים

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מציע מגוון של הרצאות מרתקות המתאימות לקהלי יעד רחבים. את ההרצאות שלנו ניתן להעביר לקבוצות או לפרטים.

אקטיביזם להט"בי בירושלים

מודלים של שינוי חברתי בעיר שמרנית ורב-תרבותית
ירושלים היא עיר תוססת ומרתקת, עם מגוון רחב של זהויות פוליטיות, דתיות ותרבותיות. במוקד הזה מובילה הקהילה הגאה בירושלים מאבק נחוש על שיוויון זכויות והזדמנויות, תוך הצטלבות זהותית מורכבת ומעשירה. הרצאה זו תזכה אתכם בהיכרות בלתי אמצעית עם האופן שבו מוביל הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות שיח של רב-תרבותיות, חופש מיני ומגדרי, ואהבה ללא גבולות, בעיר היסטורית ומקודשת.

מתאים במיוחד ל:קבוצות מנהיגות, תיירים ותיירות, מוסדות חינוך ואקדמיה, תאגידים, קהילות ומתנ"סים, מי שמחפש.ת השראה
לפרטים נוספים

בית מדרש קווירי ירושלים

מפגש מרתק בין זהויות להט"ביות וזהויות דתיות מגוונות
ירושלים מהווה מוקד של קהילות דתיות-להט"ביות מגוונות. קהילות אלה משמיעות קולות של הכלה וסובלנות בהקשרים להט"ביים גם בתוך הממסד הדתי. השיח הלהט"בי, בכללותו, מעלה תרומה תרבותית משמעותית באופן רחב ומסייע בפירוק הבניות של מגדר, משפחה, מיניות ועוד. את השיח הזה אנחנו שואפות להכניס גם למרחבים המקודשים של מערכת היחסים של אינדיוודואלים וקהילות עם אלהים ועם מסורת. את מערכת היחסים בין אלהים / השכינה לאדם ולקהילה אנחנו מאמינות שאפשר להעצים מתוך התייחסות למימדים הקוויריים של קיומנו בעולם.

מתאים במיוחד ל: מוסדות חינוך ואקדמיה, קבוצות דתיות ומסורתיות, קבוצות מנהיגות, מי שאוהב.ת עיסוק אינטלקטואלי
לפרטים נוספים

סדנת מרחב סובלני

איך לוקחות טרנס* משועפאט ולסבית מגוש עציון ומקימות יחד תנועה פוליטית מאוחדת?
הקהילה הגאה בירושלים בנויה מאנשים עם מגוון זהויות מצטלבות והמפגש ביניהם מביא עמו אתגרים ויתרונות. בסדנה נכיר את הכלים שפיתח הבית הפתוח בחצי היובל האחרון ליצירה של מרחב בטוח לחקירה חופשית של זהות אישית. בנוסף להיכרות עם מונחי היסוד של השיח הלהט"בי, נדון יחד בשאלות הכרחיות לכל מי שמבקש ומבקשת לייצר קרבה וסובלנות בסביבה הקרובה.

מתאים במיוחד ל:צוותים חינוכיים, נותני שירות, קהילות ומתנ"סים, קבוצות חברתיות, מי שמעוניינ.ת באתגרים
לפרטים נוספים

סיור בעקבות ההיסטוריה הגאה של ירושלים

בתוך השכבות הרבות של ירושלים ההיסטורית, נגלה את ההיסטוריה החבויה של הקהילה הגאה
המאפיינים, הסיכונים והרווחים של נוער להט"ב. מבט מבפנים על הארון גיל ההתבגרות הלהט"בי נמשך עד אמצע שנות העשרים. יציאה מאוחרת מהארון גוררת איתה פעמים רבות עיכוב בתהליכים של בירור זהות והכרת העצמי. בנוסף, נוער להט"בי חשוף לסכנות גיל הנעורים ברמה גבוהה יותר מהאוכלוסיה הכללית. בהרצאה נכיר את המאפיינים של נוער להט"בי, נלמד על ההשלכות של הארון על התפתחות חברתית, ונכיר את המענים השונים הקיימים כיום בירושלים.

מתאים במיוחד ל:לשכות רווחה, מסגרות חוץ-ביתיות, צוותים חינוכיים, תנועות נוער, קבוצות הורים, ומי שעבר.ה גיל התבגרות
לפרטים נוספים

מאחורי הקלעים של מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים

כבר למעלה משני עשורים שמצעד הגאווה הירושלמי צועד, אז איך הכל התחיל ולמה בכלל לעשות מצעד בירושלים?
איך התחיל מצעד הגאווה והסובלנות הירושלמי? ממה מורכבת ההפקה של מצעד גאווה בבירה היסטורית? באילו התנגדויות נתקל המצעד ואיך מתמודדות איתן? ובכלל, למה לעשות מצעד בירושלים? הרצאה מקיפה שהיא שיעור בהיסטוריה, אקטיביזם, זכויות אדם ואפילו הצדדים הפרקטיים של הפקה תוך הצצה ייחודית אל אחורי הקלעים של מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים.

מתאים במיוחד ל:קבוצות מנהיגות, תאגידים, תנועות נוער, צוותים ביום גיבוש, מי שזקוק.ה לתמיכה לקראת הפקת אירוע שיא
לפרטים נוספים

פרויקט החינוך והסובלנות ע"ש שירה בנקי

מפגש בלתי אמצעי ואנושי עם הלהט"בים והלהט"ביות של ירושלים
יחד עם חוש"ן - חינוך ושינוי, ארגון ההסברה של הקהילה הגאה בישראל, הבית הפתוח שמח להביא אליכם את הסיפורים האישיים של חברי וחברות הקהילה הגאה בירושלים. נוכל לשמוע איך מרגיש הארון מבפנים, ואיך מרגישה היציאה ממנו. הסדנה כוללת שני סיפורים אישיים מרתקים על מסע לקבלה ואהבה עצמית. ניתן להזמין את ההרצאות של פרויקט החינוך דרך מערכת גפן של משרד החינוך. מוסדות חינוך יכולים לקבל החזר ממשרד החינוך דרך תקנה לחינוך לסובלנות.

מתאים במיוחד ל:מוסדות חינוך ואקדמיה, קהילות ומתנ"סים, צוותים ביום גיבוש ומי שמתרגש.ת ממפגש אנושי ישיר. מספר ההרצאות מוגבל - תאמו איתנו פעילות עוד היום!
לפרטים נוספים

האנשים שלנו

יש עוד שאלות?

כתבו לנו כאן ונחזור אליכם.ן עם תשובות!

FAQ

כמה שאלות שאולי שאלתםן את עצמכןם

עד שבוע מראש לפני הכנס אפשר לבטל.

כן, מאוד! יהיו צילומים במקום אבל הם לא יופצו בלי אישורכם, ובכלל אין שום חובה להצטלם.

יתקיימו שני מנייני תפילה במקביל – אחד עם מחיצה, אחד ללא מחיצה

קצת פרטים

אנחנו מחכים לכם...

יעל גולן

דבורה עבוקן

דבורה עבוקן

יונתן ממן

איתן רוזן

אוריאל לוי

אלעזר בן-לולו

ג'ייסון גרינספן

דוד לביא

הילה כהן צ'סלה

הרב עמיחי לאו-לביא

הרב אביעד הולנדר

רפאל יהונתן פוליסוק

עידו צנגן

נעמי חובב

מעיין בלדינג-צידון

מיה אליצור

מור שמעוני

יקי הרץ

זיוה אופק

זהורית שורק

הרבה אפרת רותם

זיו מולד

דבורה עבוקן