המרפאה הפתוחה

הנחיות בעקבות התפשטות מחלת COVID 19

בדיקות HIV (הוירוס שגורם לאיידס) מהירות ואנונימיות ובדיקות עגבת במרפאה הפתוחה מ-17:00 עד 20:00.

כל יום ראשון, ברחוב שמואל הנגיד 1, קומה 4 ירושלים. 

מומלץ לתאם הגעה לבידוק באחת מהדרכים הבאות:
ב-WhatsApp במספר: 058-556-5415
במייל: HIV-clinic@joh.org.il
בהודעת פייסבוק: המרפאה הפתוחה – The Open Clinic – العيادة المفتوحة

כדי לשמור על הצוות והמבקרים נבקש מהעונים על התנאים הבאים לא להכנס למרחב הבית הפתוח:
– אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה או תסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה).
שימו לב, אנו מודדים חום בכניסה למרפאה
– שבים לישראל מכל יעד בעולם בשבועיים האחרונים.
– אנשים שהיו במגע הדוק עם חולה מאומת.

נשמח לראותכם! צוות המרפאה הפתוחה

Anonymous and quick HIV (the virus that causes AIDS)  tests and syphilis tests at the Open Clinic between 17:00 and 20:00 Every Sunday, 4 Shmuel HaNagid St. 4th floor, Jerusalem

We recommend you to coordinate arrival via one of the following:
WhatsApp: 058-556-5415
E-mail: hiv-clinic@joh.org.il
On Facebook: המרפאה הפתוחה – The Open Clinic – العيادة المفتوحة

In order to keep our staff and visitors safe, people who meet the following criteria may not enter:
– People with a fever of 38 degrees and above or respiratory symptoms (cough or difficulty breathing). Please note that we will measure temperature upon arrival.
– People who have returned to Israel from any destination in the past 2 weeks.
– People who have been in close contact with a verified patient

We would love to see you! The Open Clinic staff️

فحوصات HIV (الفيروس الذي يسبب الإيدز) سريعة ومجهولة وفحوصات المرض الزهري في العيادة المفتوحة بين الساعات 17:00-20:00 في كل يوم الأحد انتبهوا، انتقلنا لعنوان جديد שמואל הנגיד 1 طابق ٤ القدس  
 

نوصي تنسيق الوصول الى العيادة في أي من الطرق التالية:
في الواتساب في الرقم 0585565415
في البريد الاكتروني HIV-clinic@joh.org.il
في الفيسبوك على صفحتنا: המרפאה הפתוחה – The Open Clinic – العيادةالمفتوحة

من أجل حماية الطاقم والزوار نطلب الناس التاليين عدم الوصول الى العيادة:
– الذين يعانوا من درجة الحرارة أعلى من 38 أو اللذين يعانوا من أعراض الجهاز التنفسي. نفحص درجة الحرارة في الدخول الى العيادة
– العائدون الى اسرائيل من كل دول العالم في الأسبوعين الاخرين
– الذين كانوا بقرابة شديدة الى مريض مثبت يعاني من فيروس الكورونا

نفرحكثير باستقبالكم, طاقم العيادة المفتوحة

מרכז הבידוק למחלות מין בבית הפתוח מציע בדיקות אנונימיות ומהירות לנגיף ה-HIV ולעגבת, וכן ייעוץ בכל הנוגע למין, מיניות ומחלות מין. הבדיקות מבוצעות בסביבה בטוחה ודיסקרטית, באווירה ידידותית, בלתי שיפוטית ונגישה לכל כיס. המרפאה פועלת על בסיס צוות פעילים מתנדב ומנוהלת ע"י צוות רפואי.

למרכז מגיעה אוכלוסיה מגוונות: צעירים ומבוגרים, להטב"קים וסטרייטים, נשים, גברים, חיילים, תיירים – כולם יכולים להגיע, להתייעץ ולהיבדק. חלק מהנבדקים עושים זאת כחלק מבירור שגרתי-תקופתי, אחרים בתחילתה של מערכת יחסים חדשה או בעקבות אירוע מסוים המעורר חשד.

על מנת לשמור על חיסיון הנבדקים, הבית הפתוח עצמו סגור בשעות הקבלה של המרפאה מלבד לנבדקים ולאנשי הצוות. לייעוץ רפואת משפחה ידידותי ללהט"ב במסגרת המרפאה הפתוחה – לחצו כאן (הפניה לעמוד בריאות משפחה)

מתי ואיפה?
מרכז הבידוק פועל בימי ראשון בין השעות 17:00-20:00, בתוך הבית הפתוח – רח' שמואל הנגיד 1 (קומה ד') ירושלים

דרכים ליצירת קשר:
בטופס הפנייהֿ
בכל עת, בכתובת המייל hiv-clinic@joh.org.il
בטלפון 058-556-5415, בימי ראשון בלבד בין השעות 16:00-21:00

הבדיקות שלנו

שירותי המרפאה כוללים ייעוץ בנושאי בריאות מינית ומיניות וכן בדיקות מהירות ל-HIV (תשובה בתוך 15 דקות), בדיקות משולבות ל-HIV ובדיקות עגבת.
אנחנו מבצעים במרפאה שתי בדיקות ל-HIV, הבדיקה המהירה והבדיקה המשולבת (קומבו). הבדיקה המשולבת מבוצעת ללא תשלום, הבדיקה המהירה עלותה 50 ₪. אי אפשר לבצע את הבדיקה המהירה בלבד. כדי לבצע בדיקה מהירה יש להגיע למרפאה לפחות חצי שעה טרם הסגירה. בדיקות עגבת ניתנות בעלות 50 ₪.

הבדיקה המהירה מבוצעת מיידית, ותשובה אליה מתקבלת כעבור 15 דקות. הבדיקה המהירה מסוגלת לזהות נוגדנים כנגד הנגיף רק אחרי שלושה חודשים או יותר מהמגע המסוכן. כלומר, אם אתם מגיעים להיבדק בעקבות אירוע מסויים שמעורר בכם חשש וברצונכם לקבל תשובה במקום, אנא חכו שלושה חודשים מרגע המגע לפני שתבואו להיבדק. 
תוצאות הבדיקה המהירה נמסרות בעל פה בלבד.

הבדיקה המשולבת (או COMBO) היא בדיקת ELISA כפולה הבודקת נוגדנים ואנטיגנים. בדיקה זו נעשית בבית-החולים הדסה עין-כרם, ומסוגלת לזהות הדבקה בנגיף שלושה שבועות לאחר המגע המסוכן. התשובה לבדיקה המשולבת מתקבלת לאחר שבוע. על מנת לקבל את תוצאות הבדיקה יש לשוב למרפאה בשעות פעילות המרפאה ולהציג את טופס הזיהוי שקיבלתם בביקור הראשון שלכם במרפאה. שימו לב, לא ניתן לקבל תוצאה בטלפון.

לתשומת לבכם, במידה ובחרתם במסלול האנונימי, תשובות בדיקה זו מתקבלות בעל פה בלבד. במידה ובחרתם במסלול החסוי, בו מסרתם את פרטיכם במהלך ביצוע הבדיקה, תוצאות בדיקה זו מתקבלות בכתב.

**במידה והתרחש מגע מיני לא מוגן ואתם חוששים שנדבקתם בנגיף ה-HIV, ניתן לפנות תוך 72 שעות לחדר מיון לקבלת טיפול מונע. לפרטים נוספים ניתן לפנות למייל שלנו בכל זמן HIV-CLINIC@JOH.ORG.IL או לאתר של הוועד למלחמה באיידס
לחדר מיון לקבלת טיפול מונע. לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר של הוועד למלחמה באיידס.

איך נבדקים?

הבידוק מתחיל בפגישת ייעוץ עם יועץ או יועצת מצוות היועצים המוכשרים שלנו. פגישת היעוץ נמשכת כרבע שעה ומטרתה לספק מידע חיוני על המחלה ודרכי ההידבקות, ולתת מקום לשאלות בנושאים.
בתום הייעוץ תקבלו טופס בדיקה, שמרו עליו!
במסגרת הייעוץ יוצגו בפניכם מסלולי הבידוק האפשריים. בפניכם עומדות שתי אפשרויות:

על מנת לבצע את הבדיקה החסויה יש צורך להזדהות באמצעות תעודה מזהה רשמית – תעודת זהות, דרכון, חוגר או רישיון נהיגה – ומס' טלפון. פרטי ההזדהות שלכם ישמרו חסויים. היתרון בביצוע של בדיקה חסויה הוא שבמידה והתוצאה אינה שלילית תהליכי קבלת תוצאות של בדיקות ווידוא וטיפול יהיו מהירות משמעותית. בנוסף אם מדובר בבדיקה שלילית תוכלו לקבל את התשובה בכתב. חשוב להדגיש כי גם על משרד הבריאות מוטלת החובה לשמור על פרטיכם האישיים חסויים!

ישנן מרפאות בודדות בישראל המורשות לבצע בידוק אנונימי והמרפאה הפתוחה בניהן. על כן אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לבחור באופציה זאת. למרות שמדובר בבדיקה אנונימית, אנחנו מחויבים ע"פ חוק לבקש מכם מספר פרטים מזהים: תצטרכו לבחור שם בדוי ולמסור מספר טלפון אישי (אותו נצטרך לוודא) על מנת שנוכל ליצור אתכם קשר במידת הצורך. חשוב לציין שתחת החוק לזכויות החולה וחוק-יסוד כבוד האדם וחירותו חל עלינו איסור להעביר את פרטי ההתקשרות שמסרתם למשרד הבריאות אלא אם תאשרו לנו לעשות זאת.

לאחר סיום הייעוץ תעברו לעמדת לקיחת הדמים לבצע את הבדיקות הרלוונטיות לפי מה שהוחלט ביחד עם היועץ. למרות הנכונות לעזור, אנו לא מורשים לבצע בדיקה מהירה ללא ביצוע הבדיקה המשולבת. במקרים בהם חלון הזמן אינו מאפשר לבדיקה המהירה לספק תשובה איכותית לא נבצע אותה.

הנחיות לנבדקים מתחת לגיל 18

נבדקים בטווח הגיל שבין 14-18 יורשו לעבור בדיקה לאיתור נשאות גם ללא אישור הוריהם. נבדקים אלו יורשו לבצע את הבדיקה רק באופן "חסוי", כלומר בהצגת תעודת זהות, וללא דיווח להורים או לקופת החולים, אך לא יורשו לבצע בדיקה "מהירה" עם קבלת תוצאות מיידיות. נבדקים בגילאים אלו יקבלו תוצאות כעבור שבוע, בפנייה חוזרת למרפאה. 

נבדקים מעל גיל 16 יורשו לבצע בדיקה אנונימית.

שימו לב – לצערנו, לא ניתן לבצע בדיקות "אנונימיות" (ללא הצגת תעודה מזהה) בנבדקים מתחת לגיל 16. מתחת לגיל 14 לא תותר בדיקת HIV במרפאתנו.

HIV - לא המחלה היחידה

אומנם עיקר עבודתנו היא איתור נשאות לHIV, אך אין זוהי מחלת המין היחידה. בכל מגע המסכן העברה של נגיף ה-HIV, יש עוד שלל מחלות מין שיכולות לעבור יחד איתו.  אנו ממליצים לפנות לרופא המשפחה ולקבל הפניה לביצוע בדיקות לשאר מחלות המין.

חברי קופ"ח כללית יכולים לקבל הפניה מרופאת המשפחה בבית הפתוח, ד"ר יעל רונן, או מרופא המשפחה שלהם. מטופלי קופות חולים אחרות יכולים לעשות זאת בפנייה פשוטה לרופא המשפחה. אם אינכם מרגישים בנוח ללגשת לרופא המשפחה ניתן לפנות למרפאת לווינסקי להיבדק לשאר מחלות המין.

 אם אינכם מרגישים בנוח לגשת לרופא המשפחה ניתן לפנות למרפאה למחלות המועברות ביחסי מין בבית החולים הדסה עין כרם ולהבדק לשאר מחלות המין באופן אנונימי. המרפאה נמצאת בקומה 6 בבניין אישפוז ישן.
המרפאה פעילה בימי שלישי ורביעי 14:00-17:00 יש לתאם הגעה בטלפונים הבאים: 02-6778276, 02-6777420, 050-4048807

 

סליחה, אפשר שאלה?

צוות ומתנדבי המרפאה הפתוחה נמצאים כאן עבורך!

כל שאלה בנוגע לבריאות מינית, מגדר, זהות מינית, מין בטוח, HIV ועגבת – תתקבל בברכה.

ניתן לפנות בערוצי המדיה שלנו או באופן ישיר בכתובת המייל hiv-clinic@joh.org.il או בטופס הפניה כאן למטה.