האוהבים עמוקות אינם מזדקנים

- דורותי קנפילד פישר -

תכנית הגיל השלישי והרביעי בבית הפתוח מבקשת לשרת את כלל אוכלוסיית הלהט"ב בעיר בגילאי 45+. מחויבותנו היא קידום פיתוח קהילה עבורם.ן אשר תהווה מסגרת שייכות מיטיבה, מעצימה ותומכת, המעודדת חיבור לכלל קהילת הלהט"ב בעיר. אנו פועלות למען העלאת המודעות למאפייניה וצרכיה הייחודיים של אוכלוסיית הלהט"ב בגיל השלישי והרביעי בקרב נשות ואנשי מקצוע וגורמי הרווחה בעיר.
image3
Asset-2
כשאני בבית הפתוח איני צריך כבר להחזיק בעול הסוד וההסתרה; אני חופשי להרגיש מי שאני.
מרדכי
image9
Asset-2
בבית הפתוח אני יכולה ליצור מרחב בטוח ודינמי לקהילת הלסביות שלי, גם כשאנחנו מתבגרות ומכירות בתבונה שרכשנו במהלך מסענו בעולם הזה.
רובין
image8
Asset-2
הקבוצה היא משפחה נוספת בחיי וקיומה יקר לי מאוד
תמי
image2
Asset-2
כבר מלכתחילה ידענו שאנחנו רוצות להיות חלק מהבית הפתוח, הארגון הלהט"בי היחיד בירושלים. צוות הבית לא רק האיר לנו פנים, אלא גם עזר לנו להגשים את היוזמות שלנו. הקבוצה פועלת ברוח פמיניסטית שוויונית, ללא היררכיה ובהסכמה הדדית. קיומה רב השנים הוא הרבה בזכות הרוח הגבית והמקום הפיזי שמספק לנו הבית הפתוח.
חיה

קבוצות לגיל השלישי

קבוצת נשים קוויריות 45+

"קהילת לסביות קוויריות 45 + מירושלים והסביבה" מיועדת לנשים בנות 45 ומעלה, בגיל השלישי והרביעי. אנו מזמינות אותך להצטרף אלינו לפעילויות מגוונות: מפגש חודשי בבית...

ארון עתיק גברים 50+

פעילות הקבוצות כוללת הרצאות, אירועים וחגים וכן פעילויות מחוץ לבית הפתוח, או אפילו מפגשים ופעילויות בין-דוריות למי שעוד צעירה בנפשה או למי שמחפש הזדמנות ללמד...

ייעוץ פסיכולוגי

בני ובנות הגיל השלישי והרביעי מתמודדים לרוב עם אתגרים מורכבים שמביאה עליהן תקופה זו – יציאה ממעגל העבודה, ירידה תפקודית ובעיות בריאות, צמצום במעורבות בפעילות חברתית ובקשרים חברתיים, אובדן חברים קרובים ובני.ות זוג, ולצערנו גם עם סטיגמות חברתיות שליליות כלפי גיל הזקנה.

בנוסף על כל אלה, אוכלוסיית הלהט"ב בגיל השלישי והרביעי מתמודדת עם קשיים נוספים: התמודדות ממושכת עם סטיגמות חברתיות שליליות כלפי להט"בים, מיעוט בקשרים חברתיים וקשרים משפחתיים מורכבים או טעונים, חיים בבדידות ואף הדרה בקרב קהילת הלהט"ב עצמה עקב גילם. 

על פי מחקר שנערך בישראל, רק 15% מחברי הקהילה בגילאי 70+ חיים בזוגיות לעומת 47% באוכלוסייה הכללית, מהן.ם 75% חווים תחושת בדידות לעיתים קרובות (כפול מהאוכלוסייה הכללית), 25% חוששים שדעות קדומות יפגעו בשירות שיקבלו וחוששים לחשוף את זהותם.ן המינית והמגדרית בפני אנשי מקצוע מתחומי הבריאות והרווחה.

לאור כל אלה, הבית הפתוח מעסיק עו"ס המתמחה בעבודה עם הגיל השלישי והרביעי, אשר זמינה עבור ליווי סוציאלי הכולל שיחות, מיצוי זכויות, התערבויות משפחתיות וטיפול במצבי חירום.

כמו כן, כל שירותי הבית הפתוח זמינים עבור בנות ובני הגיל השלישי והרביעי, כמו המרפאה הפתוחה או הייעוץ הפתוח.

פעילות הסברה

תחום הגיל השלישי והרביעי בבית הפתוח פועל לקידום המודעות למאפייניה וצרכיה הייחודיים של אוכלוסיית הלהט"ב בגיל השלישי והרביעי בקרב אנשי מקצוע ומוסדות הרווחה, הטיפול והבריאות בירושלים, באמצעות מפגשי הסברה והכשרה. מדובר בקבוצת אוכלוסייה נסתרת ובלתי מוכרת, הסובלת מתת טיפול עקב הימנעותה מפנייה לקבלת שירותים, והסתרת הזהות המינית או המגדרית שאינה הטרונורמטיבית. מחקרים מראים כי היכרות של אנשי המקצוע עם אוכלוסייה זו ומאפייניה, יכולה לקדם מתן יחס וטיפול רגישים, הולמים ומקצועיים, המהווים חלק מן השינוי החברתי בירושלים שאותו מבקש הבית הפתוח לקדם.

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.

ליצירת קשר